Telif Bildirimi

Site içerisindeki tüm içerik DMCA Servisi ve Dijital Zaman Damgası ile korunmaktadır.

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu tarafından gerek cezai gerekse hukuki yönden korunmaktadır. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu (FSEK) “birçok türde blog hırsızlığını” cezalandıran hükümler içerir.

FSEK’un 71. Maddesine Göre;

Bu Kanunda koruma altına alınan fikir ve sanat eserleriyle ilgili manevi, mali veya bağlantılı hakları ihlal ederek:

  • Başkasına ait esere, kendi eseri olarak ad koyan kişi altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezasıyla cezalandırılır. Bu fiilin dağıtmak veya yayımlamak suretiyle işlenmesi hâlinde, hapis cezasının üst sınırı beş yıl olup, adlî para cezasına hükmolunamaz.
  • Bir eserden kaynak göstermeksizin iktibasta bulunan kişi altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezasıyla cezalandırılır.
  • Hak sahibi kişilerin izni olmaksızın, alenileşmemiş bir eserin muhtevası hakkında kamuya açıklamada bulunan kişi, altı aya kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  • Bir eserle ilgili olarak yetersiz, yanlış veya aldatıcı mahiyette kaynak gösteren kişi, altı aya kadar hapis cezası ilecezalandırılır.
  • Bir eseri, icrayı, fonogramı veya yapımı, tanınmış bir başkasının adını kullanarak çoğaltan, dağıtan, yayan veya yayımlayan kişi, üç aydan bir yıla kadar hapis veya adlî para cezasıyla cezalandırılır.

www.eraysarikaya.com.tr adresinde yayınlanan hiç bir içerik ticari amaçla kullanılamaz, kopyalanamaz, kopyalandığı takdirde kaynak belirtmeden asla kullanılamaz.

Eğer içeriğinizin izinsiz bir şekilde site içerisinde kullanıldığını görürseniz; mail@eraysarikaya.com.tr mail adresinden bize e-mail atarak bildiriniz. En kısa sürede dönüş sağlanılacaktır.

Close